לקנות קפה ירוק

» » לקנות קפה ירוק

לקנות קפה ירוקלקנות קפה ירוק. המוכר קפה ירוק אחראי לדירוג פולי קפה לפני שליחת הקפה לקונה.  לאחר מדורגים, "יוצא מן הכלל", "מיוחדים" פולי הקפה הירוקים יכולים עדיין יש בעיות, כי הם לא בהכרח מהיבול ב קפה לדירוג.

קפה אלה “ פגמים ” חמורים פחות, אבל לפגוע בפוטנציאל של הקפה.  אתה יכול לומר הרבה על תנאי עיבוד של קפה על ידי הסתכלות המראה של פולי הקפה הירוקים.  הכוסות היא הדרך סופי כדי לחפש בעיות, כלי prognostic טוב אמנם להשוות פולי קפה.

פולי הקפה הירוקים באים בתוך ברי צמח קפה. הם לא קלויים עדיין. כשבוחרים צלי פולי קפה משלך, אתה לא רק למצוא את עצמך מתקדמת במורד הרחוב לכיוון כוס קפה מושלם, אבל תוכלו ליהנות המסע.

לחץ כאן כדי לקנות גרין קפה לחלץ מהאתר הרשמי

דברים שקול כאשר קונים קפה:

1. פולי הקפה הירוקים צריך להיות בגודל זהה כמעט 17/18, 15/16, 13/14 וכו ', להיות בצורת באופן דומה, יש בצבע דומה.  הסיבה לכך יש לעשות עם מה שווה הקפה יהיו צלי אשר ישפיע על מראה וטעם של קפה קלוי.  פולי קפה קטן יהיו צלי שונה שעועית גדולה יותר וכתוצאה מכך גביע לא אחידה.  Uneven צביעה רמזים לקראת ייבוש בעיות, ואילו צורות לא אחיד עשוי להצביע על ערבוב של זנים.

2. ודא המפיק מפריד בין קפה הרבה על-ידי האזור הגיאוגרפי והן קפה זניים.  החלקות האלה צריך להיות שנקטפו, מעובד, cupped בנפרד לפני המיזוג את ממגורות.

3. שטף ערביקה קפה צריך להיות בהיר וחלק.  פולי קפה לא צריך צבע לא אחיד או משעמם.  אם הם עושים, הם נוטים מיובש או מעובד באופן שגוי.  קפה עיבוד חיוני עבור קפה מיוחדים ירוק. אם פולי הקפה הירוקים נראים דהויים, איכות גביע יהיה דהוי.

4. לברר הקפה ייבוש התנאים ב ן קפה.  אם נראה שהם השקיעו כמות משמעותית של זמן לתוך להבטיח כי הם הם ייבוש הקפה כראוי, איכות קפה בדרך כלל יראה זו בגביע.  ייבוש פסולים על פאטיו או מייבשים מכני בדרך כלל ניתן לצפות באופן חזותי.  ייבוש מהיר במייבשי מכני גורמת משעמם או חום קפה.  פולי קפה כי הם המנומרות (או הקוויקרים כאשר קלוי) תוצאה כאשר הקפה הוא מיובש מהר מדי, פשטו מדי דק בחצרות הפנימיות, לא שסובבו או בתדירות מומלץ.  יש אנשים ממליצים ייבוש קפה על פאטיו תחילה כדי לייבש את העור ולאחר מכן להעביר מייבשי מכני, ואז להביא את הקפה לחזור הפאטיו לייבוש סופי.  הם מאמינים כי זו מסייעת בשיפור צבע.  אחרים לשלוח פולי קפה המייבשים מספר פעמים, בעוד בין ייבוש הפעלות הם מאפשרים קפה כדי לנוח ממגורות כך תכולת הלחות של השעועית יכול לבוא שיווי משקל.  זה חשוב שכן החיצוני של פולי קפה יתייבש מהר יותר מאשר הפנימי של השעועית.  בררו על הטמפרטורה על המייבשים.  היא מעל 42 ג ' אם כך אתה יכול לצפות כוס משעמם או אפוי, וכתוצאה מכך כיתה קפה כי הוא פחות רצוי.

לחץ כאן כדי לקנות גרין קפה לחלץ מהאתר הרשמי

5. עבור כל סוגי קפה, בררו על עיבוד קפה.  ודא כי הם לעבד את הקפה ן הוא עיבוד פולי הקפה הירוקים מיד לאחר הקטיף.  אחרת מובטחת לכם כוס מותסס מאז קפה מתחילה תסיסה מיד על האיסוף.  לשאול איך הם משתמשים מיכלי תסיסה ולמה ' הם נפרדים החוצה קפה שצפים לחלק העליון של הטנקים במהלך התסיסה ' לאחר pulping, האם הם נפרדים קפה על ידי צפיפות לפני שהם להוסיף אותם ל- הטנקים בלבד אחוזות קפה אשר הקדישו כמות משמעותית של זמן לשיפור איכות הקפה תדע למה השלבים הם: חשוב והכרחי.  אם עיסת קפה קיים בטנקים במהלך העיבוד, וזה יכול לגרום גוונים חום על פולי הקפה הירוקים.  זהו גם מעיד על קצירת בשלים מעל דובדבנים קפה.

6. טבעי וקפה מעובד (יבש) לעיתים קרובות ידונו חום העור כסף אשר מוצמד עצמו כדי השעועית.  בברזיל הם קוראים לזה "שעועית פוקס", זה לא נחשב פגם.  טירון מסווגים ייתכן לצפות לסוג זה של שעועית כדי להיות פגם, אבל אם אתה יכול להסיר חלק הכסף-העור על ידי שפשוף על השחור מיון השטיח זה לא נחשב פגם.  קפה ירוק (תחת בשלים) יש גם כסף-עור המצורפת אליו, אך זה לא ניתן להסיר על ידי שפשוף פשוט.  קפה שטף, שועל שעועית עשוי להצביע על חמוץ, פירותי או ריו הטעמים.  זה צריך להיות מאושרות בגביע, לא מבחינה ויזואלית.

7. האם פולי הקפה יש מעט עור ורוד מכסה אותם או בתוך הסדק של השעועית ' באזורים מסוימים זהו פגם רציני אשר רוב האנשים לא רואים להיות פגם.  כיוון שהיא לא חלק סיווג קפה ירוק, שעועית אלה יכול להיות הועברו הקונה כמו קפה מיוחדים.  פולי קפה אלה צריך להיות מופרדים, cupped כדי לקבוע אם הפגם הוא רציני.

8. הקפה שעועית לבנבן או דהוי בקצוות ' זו היא ככל הנראה תוצאה של ייבוש לא מספיק או אחסון בתנאים לח.  הגביע יהיה תפל רגילים.  אלו סימני לבן גם נצפתה בקפה זה לא כבר מייבשת באופן שווה.  החלק של שעועית בעלת גוון לבנבן יש לחות גבוהה יותר מאשר חלקים אחרים של השעועית.  קפה לבנבן או דהוי שעועית יכולה להיגרם גם כתוצאה מחמצון, קשר עם כדור הארץ, או מזוהמים מימיו.

9. לפני שאתה לקנות פולי הקפה הירוקים, להריח אותם. מתסיס, נזק שנגרם כתוצאה מעישון ניתן בקלות להבחין בשלב זה, בעוד הם עלולים להיות עדין יותר כאשר קלוי.

10. להרים את פולי הקפה הירוקים. איך הם מרגישים ' אם הם מרגישים כמו זכוכית שביר, הם כבר מעל מיובש או מיובש ב גבוה מדי של טמפרטורה. אם הם גמישים, הם לא היו מייבשת מספיק, צריך להידחות שכן עובש צמיחה בנקודה זו היא בלתי נמנעת.

לחץ כאן כדי לקנות גרין קפה לחלץ מהאתר הרשמי