Nákup Zelenej Kávy

» » Nákup Zelenej Kávy

Nákup Zelenej KávyNákup zelenej káve. Zelená káva predávajúci je zodpovedný za triedenie kávové zrná pred odoslaním kávy kupujúci.  Akonáhle triedia, "Výnimočná" a "Špeciálne" zelených kávových zŕn môže ešte mať problémy, ktoré nie sú nevyhnutne predstavoval kávu triedenie.

Tieto kávy “ chyby ” sú menej závažné, ale poškodenie potenciál kávy.  Môžete povedať veľa o podmienkach spracovania kávy pri pohľade na vzhľad zelené kávové zrná.  Hoci bankovanie je konečný spôsob, ako zistiť problémy, dobré prognostické nástroj je porovnať kávových zŕn.

Zelená kávové zrná príde z vnútri bobule kávovníka. Nie sú ešte pražené. Keď vyberiete a pečené vlastných kávových zŕn, budete nielen ocitnete pokračuje na ceste smerom k perfektné šálka kávy, ale vám bude páčiť jazdy.

Kliknite tu kúpiť zelenej kávy výpis z oficiálnej webovej stránky

Čo je potrebné zvážiť pri nákupe kávy:

1. Zelené kávové zrná by mali byť takmer rovnakej veľkosti 17/18, 15/16, 13/14 atď, podobne tvarovaný a má podobnú farbu.  Dôvodom pre to má čo do činenia s ako rovnomerne káva bude pečienka, ktoré ovplyvnia vzhľad a chuť praženej kávy.  Menšie kávových zŕn bude pečené inak než väčšie fazuľa následok nerovnomerné pohár.  Uneven sfarbenie narážky ku sušenie problémy, keďže nerovnomerné tvary môže znamenať miešania kultivarov.

2. Zabezpečiť, aby výrobca oddeľuje veľa kávy geografické oblasti a odrody kávy.  Týchto častí by byť zozbierané, spracované a uchopil oddelene pred zmiešaním v silách.

3. Umyť káv Arabica mali dokonca a svetlé.  Kávové zrná nemala nerovné alebo nudné farby.  Ak áno, sú pravdepodobne k boli sušené alebo spracované nesprávne.  Káva spracovanie je nevyhnutné pre špeciálne zelenej kávy. Ak vyblednuté zelené kávové zrná, pohár kvalita bude vyblednuté.

4. Opýtajte sa káva sušenie podmienky na Sídlisku kávy.  Ak sa zdá, že investovali značné množstvo času na zabezpečenie toho, že sa sušenie káva správne, kvalita kávy všeobecne ukáže to v pohári.  Nesprávne sušenie na terasy alebo mechanické sušičky je zvyčajne možné pozorovať vizuálne.  Rýchle sušenie mechanické sušičky vedie tupá alebo hnedej kávy.  Kávové zrná, ktoré sú škvrnitý (alebo Quakers keď pražené) viesť keď káva nevyschne príliš rýchlo, šírenie príliš tenký na terasy, alebo nie otočiť tak často, ako sa odporúča.  Niektorí ľudia odporučiť sušenie kávy na terasy najprv na suchú pokožku, potom prenos k mechanickému sušičky, a potom priviesť káva späť na terasy pre konečný sušenie.  Oni veria, že to pomáha zlepšiť farbu.  Ďalšie Odoslať kávových zŕn sušičky niekoľkokrát, kým medzi sušenie sedenie umožňujú kávy k odpočinku v silách tak, že vlhkosť Bean môže prísť k rovnováhe.  To je dôležité, pretože von z kávových zŕn bude suché rýchlejšie ako vo vnútri fazuľa.  Informujte sa o teplotu na sušičky.  Je to nad 42 C "Ak tak môžete očakávať tupá alebo pečené šálka, výsledkom je káva triedy, ktorá je menšia ako žiaduce.

Kliknite tu kúpiť zelenej kávy výpis z oficiálnej webovej stránky

5. Pre všetky kávy, informovať o spracovaní kávy.  Uistite sa, že proces káva nehnuteľností je spracovanie zelené kávové zrná ihneď po zbere.  Inak máte zaručené fermentované šálky od kávy začína okamžite kvasí na zber.  Opýtať, ako oni používajú fermentačnej nádrže a prečo "sa oddeliť káv, že plávať na vrchol tanky počas fermentácie" po rozdrvením, sa oddeľujú káv podľa hustoty pred dodávajú ich tanky len kávových sídlisk, ktoré sa venuje značné množstvo času na zlepšenie kvality kávy bude vedieť, prečo tieto kroky sú dôležité a potrebné.  Ak kávy vlákniny je prítomný v nádržiach počas spracovania, môže viesť k nahnedlý nádychu na zelené kávové zrná.  Aj to svedčí o zbere prezretého kávu čerešne.

6. Prírodné (suchý) spracovaných kávy sa často hradia hnedá strieborná kože, ktorý prikladá sám do fazule.  V Brazílii sa volať tento "fox bôb" a sa nepovažuje za vadu.  Nováčik triedenia mohli očakávať tento druh bean je závada, ale ak môžete odstrániť časť striebro-pleť trením na čiernej zoradenie mat sa nepovažuje za vadu.  Zelená (pod zrelé) káva má aj striebro-pleť k nemu pripojené, ale to sa nedá odstrániť jednoduchým trením.  Umyté kafe, fox fazuľa môže naznačovať kyslé, ovocná, alebo Rio chutí.  To potvrdili v pohári a nie vizuálne.

7. Majú kávové zrná trochu ružové kože pokrývajúce ich alebo vnútri crack fazuľa "v niektorých oblastiach to je vážnou chybou, ktoré väčšina ľudí nepovažujem za vadu.  Pretože je to súčasťou klasifikácii zelenej kávy, tieto fazuľa mohol byť odovzdávaná kupujúcemu ako špeciálne kávy.  Tieto kávové zrná mali oddelené a uchopil či vada je vážne.

8. Sú kávových zŕn belavé alebo vyblednuté na okrajoch ' je pravdepodobne výsledkom nedostatočné sušenie a skladovanie vo vlhkých podmienkach.  Pohár bude nijaký a bežné.  Tieto biele ochranných známok sú tiež pozorované u kávy, ktoré neboli vysušené rovnomerne.  Časť fazule, ktoré má belavý tón má vyššiu vlhkosť ako ostatné časti fazuľa.  Belavý alebo vyblednutých káva fazuľa môže tiež vyplývať z oxidácie, kontakt so zemou, alebo znečistené vody.

9. Pred si kúpiť zelené kávové zrná, vonia im. Kvasiť a dym škody možno ľahko zistiť na tomto mieste, keďže by mohli byť oveľa jemnejšie, keď pražené.

10. Vyzdvihnúť zelené kávové zrná. Ako sa cítite, "Ak sa cíti priehľadnými a krehké, boli viac ako sušené alebo sušené na príliš vysoké teploty. Ak sú poddajné, neboli dostatočne vysušené a by mal byť zamietnutý, pretože rastu plesní v tomto bode je nevyhnutné.

Kliknite tu kúpiť zelenej kávy výpis z oficiálnej webovej stránky