Zakup Zielonej Kawy

» » Zakup Zielonej Kawy

Zakup Zielonej KawyZakup zielonej kawy. Zielonej kawy sprzedawca jest odpowiedzialny za klasyfikacji ziaren kawy przed wysłaniem kawy do kupującego.  Gdy sortowany, "Wyjątkowe" i "Specjalność" zielonych ziaren kawy może nadal mają problemy, które nie są koniecznie stanowiły w klasyfikacji kawy.

Te kawy “ wad ” są mniej poważne, ale zaszkodzić potencjał kawy.  Można powiedzieć wiele o warunki przetwarzania kawę patrząc na pojawienie się zielonych ziaren kawy.  Mimo, że bańki jest ostatecznym sposobem sprawdzenia dla problemów, dobre narzędzia prognostyczne jest porównanie ziaren kawy.

Zielona kawa pochodzi z wewnątrz jagoda kawa roślin. Nie są one jeszcze pieczone. Po wybraniu i upiec swój ziaren kawy, będzie nie tylko znaleźć sobie postępu w dół drogi ku doskonałą filiżankę kawy, ale będziesz cieszyć się podróż.

Kliknij tutaj, aby kupić Zielona kawa wyciąg z oficjalnej strony internetowej

Rzeczy do rozważenia przy zakupie kawy:

1. Zielona kawa powinna być prawie jednakowej wielkości 17/18, 15/16, 13/14 itp, podobnie jest w kształcie, i mają podobny kolor.  Powodem tego ma do czynienia z jak równomiernie kawy będzie pieczeń, która wpłynie na wygląd i smak kawy palonej.  Mniejsze ziarna kawy będzie inaczej niż większe ziarna powoduje nierównomierne Puchar pieczeń.  Bieg kolorowanie wskazówki w kierunku suszenia problemy, natomiast nierównych kształtach może wskazywać na mieszanie odmian.

2. Upewnij się, że producent oddziela dużo kawy kawy odmianową i obszar geograficzny.  Tych partii powinna być zbierane, przetwarzane i cupped oddzielnie, przed zmieszaniem w silosach.

3. Umyte kawy Arabica powinny być jasne i nawet.  Kawa nie powinny mieć nierówne lub matowy kolor.  Jeśli nie, są one prawdopodobnie zostały wysuszone lub przetwarzany nieprawidłowo.  Przetwarzanie kawy ma zasadnicze znaczenie dla specjalności zielonej kawy. Jeśli zielone ziarna kawy wyglądać wyblakłe, Puchar jakości będzie wyblakłe.

4. Zapytać o kawie, suszenie warunki na osiedlu kawy.  Jeśli wydają się zainwestowaliśmy znaczną ilość czasu do zapewnienia, że są one suszenia kawy prawidłowo, jakości kawy będą ogólnie Pokaż to w Pucharze.  Niewłaściwe suszenia na patio lub w suszarniach mechaniczne zwykle obserwuje się wizualnie.  Szybkie suszenie w suszarniach mechaniczne powoduje nudne lub brązowy kaw.  Ziarna kawy, które są cętkowane (lub kwakrzy, gdy palona) wynik, gdy kawa jest zbyt szybko wysycha, rozprzestrzeniania się zbyt cienki na patio, lub nie obraca się tak często, jak jest to zalecane.  Niektórzy ludzie polecam suszenia kawy na patio do suchej skóry, a następnie przenieść do suszarki mechaniczne, a następnie doprowadzić kawy do patio na końcowe suszenie.  Wierzą, że to pomaga poprawić kolor.  Inni Wyślij kawa do suszarki kilka razy, podczas gdy między suszenia sesje pozwalają na kawę do odpoczynku w silosach, tak że wilgotności ziarna może dojść do równowagi.  Jest to ważne, ponieważ na zewnątrz kawę wyschnie szybciej niż wewnątrz fasoli.  Zapytać o temperaturę na suszarki.  Jest to ponad 42 C "Jeśli więc można się spodziewać kubek matowy lub pieczone, wynikające w klasie kawy, która jest mniej niż pożądane.

Kliknij tutaj, aby kupić Zielona kawa wyciąg z oficjalnej strony internetowej

5. Dla wszystkich kaw zapytać o przetwarzanie kawy.  Upewnij się, że proces kawy nieruchomości jest przetwarzanie zielonych ziaren kawy natychmiast po zbiorów.  Inaczej masz gwarancję fermentowane kubek kawy rozpoczyna się od razu fermentacji na zbieranie.  Zapytaj jak używają fermentacyjnych i dlaczego "czy one wydzielić kaw, które unoszą się do góry zbiorników podczas fermentacji" po rozcierania, czy oni oddzielić kaw gęstości przed dodają je do zbiorników, tylko kawa osiedli, które dedykowane znaczną ilość czasu na poprawę jakości kawy będą wiedzieć, dlaczego te kroki są ważne i konieczne.  Jeśli miąższ kawy jest obecny w zbiornikach podczas przetwarzania, może skutkować brązowo podbarwienia na zielonych ziaren kawy.  To jest również wskaźnikiem zbioru ponad dojrzałe owoce.

6. Naturalne (suche) przetworzonej kawy będzie często objęte brązowy skóry srebrny, który przywiązuje się do fasoli.  W Brazylii nazywają to "Lis fasoli" i nie uważa się za wadę.  Początkujący klasyfikatory spodziewać tego typu fasola jest to wada, ale jeśli można usunąć część srebrny-skóry przez tarcie na czarny sortowania Mata nie uważa się za wadę.  Kawa zielona (pod dojrzałe) również ma srebro skóry dołączone do niego, ale to nie może być usunięte przez proste tarcie.  W umyte kawy Lis fasola może wskazywać kwaśny, owocowy, lub Rio smakuje.  Powinno to być potwierdzone w Pucharze i nie wizualnie.

7. Czy kawa ma trochę różowy skóra je lub wewnątrz crack fasoli "w niektórych obszarach to poważne wady, które większość ludzi nie uważam za wadę.  Ponieważ nie jest częścią klasyfikacji zielonej kawy, te ziarna mógłby być przeniesiony na nabywcy jako specjalność kawy.  Te kawa powinna być oddzielone i cupped ustalenie, czy poważne wady.

8. Czy kawa w ziarnach białawy lub wyblakłe wokół krawędzi jest prawdopodobnie wynikiem niewystarczające suszenie lub przechowywania w wilgotnych warunkach.  Puchar będzie słodki i zwykłych.  Te białe znaki są również obserwowane w kaw, które nie zostały równomiernie suszone.  Część ziarna, która ma białawy dźwięk ma wyższe wilgoci niż inne części fasoli.  Białawe lub odbarwione kawy fasola może być również wynikiem utleniania, kontakt z ziemią, lub zanieczyszczone wody.

9. Przed kupić zielonych ziaren kawyzapach ich. Ferment i dym uszkodzenia mogą być łatwo wykryte w tym miejscu, mogą być one bardziej subtelne, kiedy pieczony.

10. Odebrać zielonych ziaren kawy. Jak się czuje "jeśli czują się jak szklane i kruche, zostały ponad suszone lub suszone w zbyt wysokiej temperatury. Jeśli są giętkie, nie zostały odpowiednio suszone i powinny zostać odrzucone, ponieważ w tym momencie pleśni jest nieuniknione.

Kliknij tutaj, aby kupić Zielona kawa wyciąg z oficjalnej strony internetowej